KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12319148
nr 1231 9148
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Katarinahissen, Slussen. Signerad, numrerad 177/310. Motivet: 26x33 cm
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:13:59
24/1 13:21:27
Sture Kjellström
Läs mer om Sture Kjellström